Zprávy trenérů

  • ....bude zahájena zimní příprava,pánové a do konce tohoto týdne dostanete "playlist". O každém nějakou informaci mám,kdo zahálí a kdo ne. Ale pro jistotu znovu připomínám: pracujte na sobě,hlavně ve vytrvalosti. Zatim zdary
    Štoli
  • Znovu připomínám, že mi stále chybí na hodně lidí emailová adresa. Přál bych si ji na vás mít "pod stromečkem",tzn. do 24. 12. 2011!!!

    Hříšníci: Pavlíček T., Kolář, Novák, Mestl, Nový Pa., Nový Pe., Bláha, Šoltýs, Haišman, Frána, Šedivý

    Štoli

ŽINKOVY 2010 (4.2. - 7.2.)

základní sestava: Dvorský, Marek, Štolka M., Čech, Bláha, Krásný, Hrdlička, Liška, Novák, Vojta (Jakub Vojta, brankář dorostu - pozn. red.)
realizační tým: Konkol (coach), Větrovský (vedoucí zájezdu)
special guest: Martin Mařík (čerstvý čtyřicátník - pozn. red.) - Máňo děkujeme 
později dorazivší: Krušina, Nový Pe., Karas, Fiřt, Nový Pa.
a kibic: Jirka „svalík“ Egermajer
krátká návštěva: Míra Šedivý

Po roce jsme opět vyrazili na tradiční zimní soustředění v Žinkovech a letos to byl jubilejní 10. ročník. Bohužel zrovna na tohle jubileum připadl jeden smutný rekord v podobě nejnižší účasti ze všech dosavadních ročníků – do Žinkov ve čtvrtek ráno dorazilo 13 členů výpravy, celkový počet se pak zastavil na 18ti aktivních (+ lála svalík Egi). Jen pro připomenutí loni nás ve čtvrtek zahájilo 15, celkem nás pak bylo 19.
Po příjezdu do cíle jsme zjistili, že jsme tentokrát ve sportovním středisku sami. To mělo samozřejmě některé výhody (měli jsme prostory zařízení pro sebe, mohli jsme si libovolně naplánovat časy haly...), ale mělo to i nevýhody - středisko bylo v režimu „úsporného provozu“, takže v tělocvičnách se netopilo. Také byla vypuštěná vířivka, proto ani neproběhlo tradiční sobotní rozdělování výher v bazénku 
První výběh proběhl jako na většině ročníků - tzv. seznamovací okruh, který se běžel lehčím tempem (jak pro koho teda ) na dvě etapy proložené strečinkem pod vedením nového kondičního asistenta Lolky a zakončený sprintíky v aleji. Po obědě rozšířil naše řady Krůša. Odpoledne byla klasika na „aténách“ a na závěr jeden „smrťáček“. Po odpoledním tréninku přišla převratná novinka v podobě uvolňovacího strečinku v tělocvičně, opět pod vedením asistenta-protahovače Lolky. Ale tato inovace se s přílišným pochopením nesetkala - prostě na to všichni srali, Babouk doslova  ale byl jediný, kdo se opravdu uvolnil  Ale je pravda, že válet se v mokrém oblečení na studených parketách v nevytopené tělocvičně nebylo moc ideální. Na odpolední trénink přímo navázal fotbálek v hale. A zrovna po výběhu a těsně před halou dorazil Plachta, takhle pěkně mu to náhodou vyšlo  Pro malý počet hráčů byly sestaveny jen dva týmy. Liška-tým (Lišák, Krůša, Bláhič, Titanic, Babouk, Mára) a Štolka-tým (Štoly, Plachta, Máňa, Standa, Krása, Mazut). Dva gólmani - Jasi a Kuba - se u týmů střídali po poločase. Liška-tým začal lépe, vytvořil si náskok, ale několika chybami v závěru připustil dramatickou koncovku, ale nakonec uhájil vítězství 10:9. Po večeři následovalo povinné sledování hokejového zápasu našich kluků indiánských proti Liberci. Projekce probíhala na noťasech Babouka a Štolyho. Třetinu zpestřilo speciální video s hvězdičkou v režii Jasiho, Mazuta a Plachty  Večer pak dorazil Kari, přímo na klubovou veselici  Ta byla v režii Máni, který dal sud a lahvinku do placu  Jelikož oblíbené Judo je zavřené, kulturní večer se odehrál přímo na ubytovně.
V pátek ráno dorazil Jirka Fiřt, potenciální posila pro jaro. Dopolední výběh proběhl opět na „aténách“ a „smrťáku“. Po něm byla znovu strečinková novinka, tentokrát přesunutá na chodbu ubikace. Ale ani tam většina zúčastněných příliš sympatií k protahovacím cvikům nenašla. Odpoledne nastala další inovace - rozcvička a rozběhání v tělocvičně, což bylo daleko lepší než se rozcvičovat venku na zledovatělém terénu. Výběh pak probíhal od zámku, přes Potštejn, na „smrťák“. V hale pak byl odvetný zápas. Došlo k malým změnám v týmech. Kuba se při výběhu zranil a tak se do brány postavil Máňa, Kari se přidal k liškovcům a Jirka Fiřt ke štolkovcům. Teď začal lépe Štolka-tým a vyhrál poločas 3:1, ale druhá půle byla v režii Liška-týmu, který otočil zápas až na konečný výsledek 11:4. Večer většina osazenstva zvolila sportovně kulturní vyžití na ubytovně u kulečníku a šipek, železné jádro pak vyrazilo do vsi připravit půdu pro sobotní závěrečný večírek.
V sobotu dopoledne nás čekal tolik oblíbený a populární okruh (čti vovál). Ještě před tím dorazili malá Plachtička a svalík Egi. Plachta ml. se zapojil do tréninku, Egi se chopil role zapisovatele pořadí a časů, a v hale pak i funkce rozhodčího.
Pořadí na okruhu: Novák, Liška, Nový Pe., Štolka, Nový Pa., Dvorský, Krásný, Krušina, Hrdlička, Větrovský, Bláha, Fiřt, Mařík, Marek, Karas, Čech.
Kari běžel sólo v předstihu, aby mohl točit doběh v cíli, takže měl ztížené podmínky, protože nám musel prošlapat stopu 
Program odpoledního tréninku byl stejný jako v pátek odpoledne.
V hale došlo k zásadní změně. Jelikož předchozí zápas byl jednoznačnou záležitostí a také přibyli další borci, byl zorganizován jednodenní miniturnaj tří týmů, které si volili kapitáni Lišák, Babouk a Plachtička ml.
MODŘÍ: Nový Pa, Nový Pe, Bláha, Čech - gólman Dvorský
BEZ TRIK: Hrdlička, Krásný, Novák, Fiřt – Mařík
ŽLUTÍ: Liška, Štolka, Větrovský, Marek, Krušina - Karas
Gólmani (Jasi, Máňa, Kari) se tentokrát netočili, byli pevnou součástí týmu. Suverénně vyhráli modří - tento podceňovaný tým, který byl i jeho členy považován za outsidera, vždyť tam hráli 3 beci - jeden tlustej, jeden starej a jeden nemožnej a Bláhič, vlastně taky poloviční bek, protože v béčku tam několikrát hrál, a k tomu ještě nejhorší gólman soustředění. A přesto tahle sestava v pohodě stačila na ty ostatní nazdárky. Za kafky byli samozřejmě žlutí, jak jinak  i když předchozí dvojzápas vyhrál Liška-tým, tak turnaj tří prostě Lišákovi nejde.
Večerní parádu pak nemá cenu komentovat... 
V neděli hned ráno nás opustil doktor, což se pak ukázalo jako chyba, býval by se hodil. Dopoledne pak proběhl na místním tréninkovém hřišti fotbálek „staří x mladí“, který má být sice hlavně pro pobavení, ale přesto má dostatečný náboj a prestiž. Průběh zkalilo nepříjemné zranění Standy Větráka, který si při gólmanském zákroku nešťastně vykloubil prst na ruce a byl odvezen do Klatov na ošetření. Jen dodejme, že tentokrát vyhráli mladí.
Jinak nelze si nevšimnout, že někteří hráči byli ve všech vítězných týmech (Bláha , Čech) a naopak jiní, ať dělali co dělali, byli pořád za kafky (Štolka, Mazut)  Ale největším smolařem byl asi Standa, který byl také ve všech prohrávajících týmech, navíc se mu prý příliš nedařilo ani ve volnočasových aktivitách  a soustředění zakončil nepříjemným zraněním. Hodně úspěšný, stejně jako loni, byl opět Sovička, který obhájil prvenství na okruhu a v hale nejprve vyhrál úvodní dvojzápas a v sobotním turnaji byl druhý.
Na přilepšenou ještě uvádíme výběr několika nových přezdívek, které během soustředění vznikly, např. Huňáč (Lišák), Jirka Poldi (čti Kladno) Krůša, Nítěnka alias Zdeňkův švagr (Štoly), Hellboy (Babouk), z nichž některé se možná ujmou na delší dobu 
Co říci závěrem. Byla to opět veliká hodnota a už se těšíme na fotky a film 

K tomu už snad není ani co

K tomu už snad není ani co dodat.... Je vidět, že si Vláďa nepsal deníček jen tak a že toho plno zachytil pro případné absentéry, nebo dokonce ještě nějaké fans. Je potřeba říct a uznat, že soustředění tentokrát probíhalo ve velmi uvolněné atmosféře (Indiáni přece vedou ligu :)), tempo nebylo smrtící (pro některé možná škoda), zato kopce jsou každým rokem strmější a rovinky delší :). Večírky byly hodnotné a nezapomenutelné i díky Haiťanům :), takže hoši, díky, byla to opět paráda a skvělý relax. Pokud bude zdraví sloužit, doufám, že naběhané metry zúročíme i v přípravných zápasech a hlavně sezóně. Těším se na další společné akce a hlavně BOSU!!! :)

Já bych jen dodal,že to

Já bych jen dodal,že to mohlo být více náročnější,sil bylo ještě dost.

Vladimir

Vladimir BRAVO,BRAVISIMO!

Tady už schází akorát minutáž a je to dokonalý. Jen mě zaráží,kdo za tebe maká,když si to smolil v práci a sem si to flák před hoďkou-asi Patýs. Tímhle si trumfnul úplně všechny "pracující"-Huňáč,Hellboy...

Patýs zrovna, to je ten

Patýs zrovna, to je ten pravej, už ho zase slyšim přec celou kancelář jak tam laškuje s děvčaty a jediný co od svého nástupu tady udělal pořádnýho je, že si pověsil kalendář s nahýma babama náhodou jsem to smolil doma a pak jsem to poslal Říhičovi a na stránky to dával on a nevim, že zrovna ty se ozýváš - největší netáhlo a přetrhdílo, Zdeňkův švagře

A jinak ještě k soustředění, Haiťani byli opravdu zpestřením, hlavně ale se vyznamenal ten náš Haiťan to je furt pomocte Haiti a nakonec museli Haiťani pomáhat Baboukovi