Zprávy trenérů

  • V sobotu 19. 5. 2012 od 17.00h se hraje 22.kolo MPM VS Plzeň - FC VŠESTAV Dýšina.

    Sraz: 16.00h

    Nominace: Dvorský, Novák, Štolka, Michálek, Bláha, Lochman, Kolář, Pavlíček M., Brunner, Marek, Haišman, Pavlíček T., Egermajer, Hrdlička, Hasler

    Štoli
  • V neděli 13. 5. 2012 od 17.00h se hraje 21.kolo MPM Zruč "B" - VS Plzeň.

    Sraz: 16.00h ve Zruči

    Nominace: Dvorský, Novák, Egermajer, Štolka, Marek, Brunner, Bláha, Krušina, Kolář, Haišman, Hasler, Hrdlička, Nový Pa., Pavlíček M.

    Štoli

VS Plzeň „B“ – SK Slavia Plzeň 5:2 (3:1)

11.10.2009 - 16:00
sestava: Tišer – Karas, Michálek, Říha, Bauer - Brunner, Diviš, Hajšman, Bláha - Hasler, Petelík
střídali: Marek (46. za Karase), Frýdl (77. za Petelíka)
góly: Hasler 2, Brunner 3

Po sobotním vítězství áčka bylo na nás jestli zvedneme hozenou rukavici a také napravíme nepovedené černické vystoupení. Sraz na tento zápas byl poněkud divoký, díky několika omluvenkám na pozdější příchod měl coach v tradiční čas srazu k dispozici jen osm playerů. Tak byl na poslední chvíli povolán, aspoň na druhou půlku, Mazut a nastoupil prakticky ihned po svém příchodu.
Do zápasu jsme vstoupili dobře a v první půli jsme byli, dá se říct, i lepší. Rozhodně jsme měli mírnou územní převahu, která pramenila i z odlišných způsobů hry. My jsme hráli hlavně po zemi a kombinačně, a dařilo se nám to velice dobře a soupeře jsme v záloze přehrávali. Ten naopak volil přechod půlky dlouhými pasy a tak byl míč více na našich kopačkách a častěji se hrálo na půlce soupeře. Ale právě s těmito dlouhými pasy na rozběhnuté útočníky jsme měli v několika případech velké problémy. První velkou šanci měl Pete, když ve vápně nedosáhl před odkrytou bránou na centr Hasiho. Pak zahrozili hosté a měli dvě-tři nebezpečné šance v krátkém časovém sledu. Ale do vedení jsme šli my. V 16. minutě byl brutální faul u půlky na Kariho, ten se sám chopil rozehrávky a poslal nádherný přesný načechraný pas po lajně na Peteho, po takovém pasu , který mu přistál přímo u nohy, nebyl pro Peteho problém udělat kličku obránci, po takové přihrávce se vlastně ta klička udělal sama (jsem dostal pivo, tak jsem to musel takhle napsat), Pete nacentroval a Hasi hlavou otevřel skóre. Ve 24. Hasi zvýšil na 2:0, po dlouhém odkopu až do vápna soupeře, Hasi zabojoval o míč, udělal dva obránce a křížnou střelou po zemi překonal gólmana. Ve 37. už jsme vedli 3:0, když se Brunymu (ne)povedl centr, míč padal na zadní tyč do brány a překvapený gólman mu ještě sám pomohl do sítě. Ke konci půle opět zahrozili hosté a po jejich náporu, ve 41. minutě, přišel centr ze strany a neobsazený hráč na penaltě hlavou snížil na poločasových 3:1.
Druhou půli jsme začali tragicky a 30 minut byl soupeř jasně lepší. Nebyli jsme schopni kloudně zakombinovat, hlavně pak ve finální fázi. Ztrátami míče jsme dostávali soupeře do hry a nechávali jsme mu i hodně prostoru pro kombinaci a ten toho využil, začal nás přehrávat a většinu času jsme byli pod tlakem. Několikrát jsme mohli jít do pěkného přečíslení, ale vždy to skončilo na zbrklé nepřesné přihrávce. Hned v úvodu měli hosté velký nápor, ze kterého trefili tyč. O další vyložené šance se hosté sami připravili také nepřesnostmi v koncovce, ale nakonec svou převahu využili v 71. minutě, když se dostali ve vápně ke střele a dali kontaktní gól. V poslední čtvrthodině jsme ale zapli, srovnali hru a také přitlačili soupeře. Ale prosazovali jsme se hlavně střelami z dálky, zejména Hajšmi a Bruny byli v tomto hodně aktivní. A nutno říci, že to nebyl žádný „četrans“, ale všechno nebezpečné střely na bránu. A právě Bruny pak rozhodl o osudu zápasu, nejprve trefil „jen“ břevno a pak dvakrát zavěsil, v 81. a 86. minutě, střelami z 18ti-20ti metrů.
Kromě výpadku (poměrně dlouhého) ve druhé půli jsme zápas zvládli dobře, všichni podali výborný výkon, v pozápasových rozhovorech coach vyzdvihl zejména Standu Diviše, který odvedl vynikající „černou“ defenzivní práci a posbíral a vybojoval spoustu míčů.
A nutno také zmínit jeden moment, možná klíčový, z úvodu zápasu, kdy byla proti nám jasná penalta, kterou nejprve rozhodčí i pískl, ale po dlouhém přemýšlení a poradě s pomezním to vytáhl ven z vápna. Kdo ví jak by se zápas vyvíjel, kdybychom od nějaké 10. minuty prohrávali.

Pro upřesnění, tu penaltu

Pro upřesnění, tu penaltu rozhodčí vytáhnul jen díky tomu, že mu Kari ukázal krásný vykopnutý drn mimo vápno

Konečně jsem se dostal

Konečně jsem se dostal také na zápas B-týmu, takže mohu hodnotit zcela nestranně a nezaujatě. Po první půli se zdál zápas jako jednoznačná záležitost, ale nedůsledností, nepřesností a ztrátou koncentrace se ze zápasu udělalo drama, naštěstí se šťastným koncem. Už docela chápu trenéry dorostu, co myslí tím Hasiho přístupem k zápasům . Ten "floutek" se trefí v každém zápase a má opravdu čich na góly a je rozený střelec, ale celý zápas o něm člověk neví.... Mužem zápasu byl jednoznačně Bruny, který opravdu skvostně střílel ze střední vzdálenosti a jednoznačně největší měrou přispěl k vítězství. Kari si samozřejmě odvedl také své - dobře bránil, zakládal útočné akce a když bylo potřeba, využil i svých diplomatických zkušeností a odvrátil hrozbu penalty - no to se jen tak nevidí - BRAVOOOO!!!! Hodně toho naběhal Jirka Hajšman, ale pravdou je, že toho naběhal hodně "díky" své katastrofální rozehrávce... Body super, návštěva nic moc, pivo dobré a kydy na tribuně - no, to už asi lepší nebude. Ještě, že nám roste nová generace (Mazůtek, Egijovčička,...), ikdyž to co je vychovává....

tak jsme si konečně zase

tak jsme si konečně zase trochu zahráli fotbal, i když soupeř nám to celkem dovolil a je jen škoda, že 20 minut 2.půle jsme hráli děsně. Zcela nepochopitelně někteří hráči raději, než aby volili přihrávku na volného spoluhráče, se pouští do nějakých individuálních akcí, které obvykle k ničemu nevedou a přitom x krát stačilo narazit s Mazutem, který se obvykle v další přihrávce nemýlí. Jinak se připojuji k pochvale Standovi Divišovi, který hrál ačkoliv nenápadně, tak naprosto luxusně a stejně tak střelec Bruny měl den (doufám, že v tomhle výkonu bude pokračovat). Též ostatní odehráli dobrý zápas a pozitivní je, že tentokrát jsme se obešli bez děsivých hrubek dozadu a také, že tentokrát většina mančaftu chtěla hrát a vyhrát.

Jinak detailně jsme zápas rozebrali ihned po jeho skončení v naší útulné restauraci, takže, kdo by chtěl vědět víc - měl zůstat.

Jo, to je pravda, Kariho

Jo, to je pravda, Kariho zásadní podíl na odvolání penalty byl opomenut Tímto se, jménem redakce, panu doktorovi omlouváme pak se ještě opravdu hlavní ujišťoval u pomezního a tak jsme musel kvůli vám lhát

A Kari měl také velký podíl na odstřelování brány soupeře ve druhé půli, tím pádem i na Brunyho gólech, protože vyzvěděl od soupeře, že jejich brankař je nechyta a máme hodně střílet z vápna, že mu tam určitě něco spadne a to také Kari o poločase všem poradil. A teď začínám mít dojem, jestli to nebyl také právě Kari, kdo měl na svědomí dlouhý nákop na Hasiho při druhém gólu. Takže vlastně Kari zařídil všechny naše góly a odvrátil penaltu proti nám. A také prokázal velkou znalost soupeře, když před zápasem obešel všecny naše hráče a upozornil na jednoho z hostujících borců, že jen on je schopen dát gól. V tomto případě ale Kariho neposlechli, protože opravdu nám gól dal. A když k tomu připočteme jak ještě stačil i při hře komentovat veškeré dění na hřišti, tak tím mužem zápasu je jednoznačně Kari. A to by si zasloužilo metr

Jinak rozbor zápasu byl dobrej a co se týká útulné restaurace, dalo to vedoucímu práci udělat jí zase útulnou po té sobotní kalamitě, kdy přišla velká slina

Tak zase bych nepřeháněl

Tak zase bych nepřeháněl a už vůbec nepočítej s metrem. Dal jsem 2 + jěště jeden třetino-metr (to byla novinka, která se ujala). Takže příště si rád dám na někoho jiného. O pár dlužnících vím...např. ty(vedoucí mužstva a jěště něco by se našlo), Lišák (vedoucí mužstva), Bláhič (červená karta), Lochmánek a  rentgen Lolka (registrace), Jirovec (průjmík), Bruny (hattrick) atd.